تبلیغات
بسیج دانش آموزی تربت حیدریه - مسئول بسیج دانشجویی تربت حیدریه خبر داد:

بسیج دانش آموزی تربت حیدریه
انقلاب فضای مجازی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

http://snn.ir/pic/13910121015_2012100013e.jpg
مسئول بسیج دانشجویی تربت حیدریه خبر داد:

60 تا 70 درصد پیشرفت کلی و محرومیت زدایی 10 روستای تربت حیدریه تا 4 سال آینده

مسئول بسیج دانشجویی تربت حیدریه ابراز امیدواری کرد تا با اقدامات گروه های دانشجویی بسیج سازندگی تا چهار سال آینده 10 روستا تربت حیدریه 60 تا 70 درصد پیشرفت کلی و محرومیت زدایی داشته باشند.

داوود کریمی در گفت و گو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در مشهد، با اشاره به تشکیل اردوهای جهادی طرح هجرت از سال 1379 بیان کرد: آغاز این اردوها فضای جدیدی را پیش روی اقشار مختلف بسیج بخصوص بسیج دانشجویی باز کرد و باعث شد قشر دانشجو با دو خصوصیت آرمان خواهی و عدالت طلبی در جهت تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب و محرومیت زدایی از مناطق محروم وارد عمل شود.

وی گفت: شهرستان تربت حیدریه از سال 86 رسما اردوهای جهادی را آغاز کرد و در این چند سال و به خصوص در سال های 89 و 90 ما شاهد اقدامات چشمگیر و پیشرفت قابل ملاحظه در مناطق محروم این شهرستان بودیم.

کریمی با اشاره به فعالیت اردوهای بسیج سازندگی در ایام نوروز گفت: این اردو در روستاهای چین کلاغو داوریه و حصاریزدان و چولانکو حاج بیگی از بخش کدکن با 2500 نفر جمعیت در قالب 600 خانوار برگزار و در عرصه های مختلف جهت محرومیت زدایی این روستاها فعالیت های شایسته ای انجام شد.

مسئول بسیج دانشجویی تربت حیدریه گفت: از شهرستان ها و مرکز استان 170 دانشجو در گروه های مختلف به مناطق اعزام شدند که سهم شهرستان تربت حیدریه یک گروه متشکل از 18 دانشجو دو برادر و 16 خواهر بود.

کریمی برگزاری کلاس های تقویتی مثل زبان و ریاضی، مرمت و بازسازی، تجهیز و زیبا سازی مدارس و مساجد و مرمت خانه های فرسوده را از جمله اقدامات این گروه شهرستانی بیان کرد و افزود: اعضای گروههای فرهنگی و کارگاه ها هم فعالیت هایی نظیر غبارروبی و تجهیز مساجد به ادعیه و پرچم و برگزاری کارگاه های مهدویت و اندیشه را انجام داده اند.

مسئول بسیج دانشجویی تربت حیدریه گفت: با توجه به برگزاری این دوره از اردوها در تعطیلات عید نوروز و هم چنین بازه زمانی کوتاه طرح هجرت نوروزی استقبال دانشجویان راضی کننده و مثمر ثمر بود اما با توجه به برنامه ریزی های پیش رو که میخواهیم سه روستای محروم دیگر را به مجموع هفت روستای کنونی اضافه کنیم، تا چهار سال آینده این 10 روستا را به 60 تا 70 درصد پیشرفت کلی و محرومیت زدایی برسانیم.
وی بیان کرد: اردوهای هجرت جدا از نقش موثر خود در تقویت روحیه جهادی و افزایش اعتماد به نفس و خودباوری در دانشجویان نقش بسزایی در بالا بردن سطح امید و پویایی و نشاط روستاها دارد به طوریکه در یک رابطه متقابل و دو طرفه هم قشر دانشجو و هم مردم این روستاها به رشد و شکوفایی می رسند.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر : 13910121015


نوشته شده در جمعه 26 خرداد 1391 توسط هادی صاحب نام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin