تبلیغات
بسیج دانش آموزی تربت حیدریه - لیست برخی دارایی‌های ملكه انگلیس

بسیج دانش آموزی تربت حیدریه
انقلاب فضای مجازی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

ملکه ثروتمند انگلیس، بی توجه به دارایی‌های بی‌حساب و هزینه‌های سرسام‌آور خود و خاندان سلطنتی انگلیس، برنامه‌های اقتصادی این کشور را بر اساس ادامه سیاست‌های ریاضتی اعلام کرد.

ملکه انگلیس در حالی در مراسم آغاز به کار پارلمان انگلیس از ادامه سیاست‌های ریاضتی در این کشور خبر داد و دولت را به کم کردن هزینه‌ها توصیه کرد، که جدیدترین آمارهای منتشر شده، از ثروت چند میلیارد دلاری وی و هزینه‌های سرسام‌آور تامین امنیت و محافظت از خاندان سطنتی انگلیس خبر می‌دهد.


بنا بر آمارهای رسمی ملکه الیزابت، که 86 سال سن دارد، در حال حاضر علاوه بر دارایی‌های سلطنتی که در اختیار اوست، بیش از 300 میلیون پوند دارایی شخصی دارد. آمارهای غیررسمی این رقم را تا حدود 2 میلیارد پوند نیز تخمین زده‌اند.


ارزش تاج مورد استفاده ملکه انگلیس هم که 2868 قطعه الماس در آن به کار رفته، بیش از 1 میلیون پوند تخمین زده شده است، و سالانه بیش از 100 میلیون پوند صرف هزینه‌های تامین امنیت و محافظت از وی و خاندان سلطنتی انگلیس می‌شود.


ملکه انگلیس این امکان را دارد تا در املاک و کاخ‌های مختلفی که ارزش آن‌ها تا 10 میلیارد دلار تخمین زده شده، استفاده کند. علاوه بر این، ارزش کاخ "باکینگاهام" که محل زندگی پادشاهان انگلیس است، بیش از 5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.


ملکه الیزابت دوم علاوه بر فعالیت‌های تجاری، سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌هایی که خود در بخش مسکن دارد، سالانه حدود 13 میلیون دلار هم از دولت انگلیس مواجب دریافت می‌کند.


تمام این دارایی‌ها علاوه بر دارایی‌های غیر نقدی او نظیر اسب‌های مسابقه‌ای به ارزش 3.6 میلیون پوند و کلکسیون اتومبیل‌های وی به ارزش 7.1 میلیون پوند است.


ملکه الیزابت همچنین مالکیت منطقه وسیعی از انگلیس تحت عنوان منطقه "دوک لنکستر" را نیز در اختیار دارد که ارزش آن در سال 2010 از سوی مجله "فوربس" 348 میلیون پوند تخمین زده می‌شد. وی از مالکیت همین منطقه سالانه حدود 20 میلیون پوند درآمد کسب می‌کند، که این درآمد در حقیقت درآمدی است که باید به دولت برسد، اما به دلیل مالکیت ملکه بر این منطقه، این درآمد مستقیما به جیب ملکه الیزابت می‌رود.


این ثروت تنها به ملکه الیزابت منحصر نیست، بلکه دیگر نفرات خاندان سلطنتی نیز از این خان نعمت بهره می‌برند. فرزند وی، یعنی "پرنس چالز" از مالکیت زمین‌هایی که به سبب عنوان "دوک کورنوال" به شاهزاده می‌رسد، سالانه 16.5 میلیون پوند، درآمد دارد. این درآمد هم مجددا باید به دولت و مردم انگلیس برسد، اما در نهایت این خاندان سلطنتی است که آن را برداشت می‌کند.


شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه نیز دیگر کسی است که مستمری سالانه خود را از دولت انگلیس دریافت می‌کند. او سالانه 350 هزار پوند به دلیل قرار گرفتن در سمت همسری ملکه انگلیس، از دولت مواجب می‌گیرد.


لیست بلند بالای دارایی‌های ملکه انگلیس همچنان ادامه دارد، و با این‌حال ملکه انگلیس در سخنرانی اخیر خود که چند روز پیش و به مناسبت آغاز به کار دور جدید پارلمان انگلیس ایراد کرد، در حالی که تاج میلیون پوندی خود را بر سر داشت، در خطابه‌ای از فراز "تخت سلطنت"، برنامه آتی انگلیس را بر اساس ریاضت اقتصادی و کم کردن هزینه‌های عمومی این کشور اعلام کرد.نوشته شده در چهارشنبه 17 خرداد 1391 توسط هادی صاحب نام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin