تبلیغات
بسیج دانش آموزی تربت حیدریه - تلاش عربستان برای خرید موشک حامل کلاهک هسته ای

بسیج دانش آموزی تربت حیدریه
انقلاب فضای مجازی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

جمعیت حقوق شهروندی و سیاسی عربستان از تصمیم 38 فعال سعودی برای اعتصاب غذای دو روزه در اعتراض به بازداشت محمد البجادی یكی از فعالان حقوق بشر برجسته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبری العالم، فعالان سعودی گفتند كه محمد البجادی در ماه مارس سال 2011 میلادی به خاطر كمك به اعضای برخی خانواده های تظاهركننده مقابل وزارت كشور عربستان بازداشت شد. این تظاهرات برای درخواست جهت آزادی بازداشت شدگان برپا شده بود.
جمعیت حقوق شهروندی و سیاسی عربستان برای برگزاری اعتصاب غذا در روزهای پنجشنبه و جمعه آینده دعوت بعمل آورده است.
جمعیت حقوق شهروندی و سیاسی عربستان اعلام كرد كه تاكنون 38 فعال در پایگاه اینترنتی این جمعیت موافقت خود را با شركت در اعتصاب ابراز داشته اند.
محمد القحطانی از فعالان سعودی گفت: این 38 نفر قرار است پایان هفته جاری در محلی عمومی جمع شده و در مزرعه ای در محله قرطبه شهر ریاض اعتصاب غذا كنند.
وی افزود: فعالان امیدوارند كه با اینكار نگاهها را به پرونده محمد البجاری وسایر بازداشت شدگان در عربستان معطوف كنند.
القحطانی گفت: دولت به مردم گوش نمی دهد بنابراین آنها می خواهند با اینكار صدای خود را به گوش جامعه جهانی برسانند تا جامعه جهانی به نوبه خود به دولت سعودی فشار وارد كند.
جمعیت های حقوق بشر مستقل می گویند كه شمار زندانیان در عربستان سعودی بین 12 تا 30 هزار نفر است اما وزارت كشور عربستان وجود زندانیان سیاسی در این كشور را تكذیب می كند.نوشته شده در دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 توسط هادی صاحب نام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin