تبلیغات
بسیج دانش آموزی تربت حیدریه - ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی از مولفه‌های تولید ملی است

بسیج دانش آموزی تربت حیدریه
انقلاب فضای مجازی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

 
ایتنا - تقی‌پور: در حال حاضر بخش زیادی از سخت‌افزار و نرم‌افزارهایی که در شبکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در داخل تولید می‌شود، برای بقیه آنها نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم که تا حد امکان آنها نیز در داخل تولید شود.
رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
به گفته وزیرارتباطات، ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی از شاخه‌های تولید ملی است.به گزارش ایتنا رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در خصوص مهم‌ترین اولویت‌های وزارت ارتباطات در سال۹۱ اظهار داشت: مهم‌ترین اولویت‌ها همان تکالیفی است که در برنامه پنجم توسعه در ارتباط با شبکه ملی اطلاعات در اختیار این وزارتخانه قرارگرفته است.

وی با اشاره به اهم برنامه‌های وزارت ارتباطات در این راستا افزود: توسعه ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور، ایجاد مراکز داده که در استان‌ها شروع شده و امسال هم با شدت بیشتری ادامه پیداخواهد کرد بخشی از اولویت‌های ما در سال ۹۱ است.

تقی پور در ادامه گفت: تولید نرم‌افزارها باید داخلی شود و اتکا و وابستگی به خارج باید به حداقل برسد.

وی ادامه داد: با نامگذاری سال ۹۱ به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری، کار تولید نرم‌افزارهای ساخت داخل شدت و سرعت بیشتری گرفته و هماهنگی‌هایی با تولید کنندگان داخلی، تولیدکنندگان نرم‌افزار، سخت‌افزار و سامانه‌ها و خدمات ارزش افزوده صورت گرفته که بتوانیم راهکارها را با هماهنگی خودشان تدوین و به اجرا بگذاریم.

تقی پور افزود: در حال حاضر بخش زیادی از سخت‌افزار و نرم‌افزارهایی که در شبکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در داخل تولید می‌شود، برای بقیه آنها نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم که تا حد امکان آنها نیز در داخل تولید شود.


وزیر ارتباطات در خصوص شبکه ملی اطلاعات گفت: ایجادشبکه ملی اطلاعات یکی از شاخه‌های تولید ملی است، این شبکه تمام خدماتی که در اینترنت به صورت جهانی ارائه می‌شود و همچنین اطلاعاتی که در داخل تولید می‌شود را نیز به صورت بومی مدیریت می‌کند.نوشته شده در پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391 توسط هادی صاحب نام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin