تبلیغات
بسیج دانش آموزی تربت حیدریه - 5 مکان زیارتی جدید در سرزمین‌های نور ایجاد شده است كاروان 4 میلیونی راهیان نور به مناطق عملیاتی می‌رود

بسیج دانش آموزی تربت حیدریه
انقلاب فضای مجازی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

سردار علی فضلی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین كه برای حضور در همایش مجمع ادوار بسیج دانشجویی به بوشهر سفر كرده است روز گذشته از زمینه‌سازی برای بازدید 5 میلیون زائر از سرزمین‌های نور خبر داد.سردار فضلی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به حضور حدود 40 هزار استاد دانشگاه و حوزه‌های علمیه در مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشاره كرد كه در سال جاری همراه خانواده‌هایشان راهی سرزمین‌های نور شده‌اند.

اما اعلام این آمار واكنش سردار یعقوب سلیمانی، رئیس سازمان اردویی و راهیان نور بسیج را هم در پی داشت و او به «جام‌جم» گفت: اتفاقا من هم در جریان این خبر قرار گرفتم و نمی‌دانم چرا ایشان یك میلیون، اضافه‌تر اعلام كرده‌اند چون تلاش ما برای پذیرایی از 4 میلیون نفر است.

سلیمانی خبرهایی هم از اعزام دانش‌آموزان برای ما داشت و گفت: از 15 مهر اعزام دانش‌آموزان پسر را آغاز كردیم كه تا پایان آبان حدود 400 هزار نفر از مناطق عملیاتی در قالب درس آموزش دفاعی بازدید كردند.

آغاز اعزام خواهران دانش‌آموز

او از آغاز اعزام دانش‌آموزان دختر به سرزمین‌های نور هم خبر داد و افزود: 18 آذر نخستین كاروان دختران دانش‌آموز راهی جنوب كشور شد و تاكنون نزدیك به 20 هزار نفر از خواهران در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی سفر كرده‌اند كه این آمار روز به روز در حال افزایش است.

رئیس سازمان اردویی و راهیان نور بسیج اعزام كاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی را اقدامی مهم و بزرگ دانست و از همكاری‌های همه جانبه وزارت آموزش و پرورش تقدیر به عمل آورد.

سلیمانی اعزام خواهران دانش‌آموز را دارای 2 مرحله اصلی دانست و تاكید كرد: مرحله اول اعزام دانش‌آموزان دختر دوم متوسطه (درس تكمیلی آمادگی دفاعی) از 18 آذر شروع شده و استان‌هایی مانند همدان، كرمانشاه و قزوین به اردوهای جنوب كشور اعزام شده‌اند.

او ادامه داد: مرحله دوم اعزام هم از اول بهمن آغاز می‌شود كه طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، حدود 500 هزار نفر از دانش‌آموزان دختر سراسر كشور در نهایت به مناطق عملیاتی اعزام خواهند شد.

ایجاد مكان‌های زیارتی جدید

از دیگر خبرهای مرتبط با راهیان نور كه مورد اشاره سلیمانی قرار گرفت ایجاد 5 مكان زیارتی جدید در مناطق عملیاتی بود كه بر این اساس محل شهادت علی هاشمی و قرارگاه نصرت، منطقه عملیاتی كربلای 4، گلزار شهدای آبادان و 177 شهید گمنام، كانال كمیل و حنظله و محل شهادت شهید سبحانی در اطراف سوسنگرد به جمع دیگر مناطق مورد بازدید زائران افزوده شده است.

ره‌آورد سرزمین نور

سردار سلیمانی همچنین درباره دستاوردهای سفر دانش‌آموزان به مناطق جنوب كشور هم گفت: جدای از بار معنوی این سفر و همچنین گذراندن درس آموزش دفاعی، بسیاری از دانش‌آموزان و زائران به تولید آثار فرهنگی ـ هنری مرتبط با جنگ تحمیلی می‌پردازند كه از آن جمله خاطره‌نویسی است.

او افزود: ساز و كاری فراهم شده است تا خاطرات زائران در این سفر معنوی جمع‌آوری شود و در نهایت جشنواره ره‌آورد سرزمین نور به بهترین خاطرات، عكس‌ها، اشعار و... كه در جریان این سفر خلق شده باشند جوایزی را اهدا می‌كند.نوشته شده در چهارشنبه 2 فروردین 1391 توسط هادی صاحب نام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin