تبلیغات
بسیج دانش آموزی تربت حیدریه - رییس جمهور دراولین جلسه شورای عالی فضای مجازی كشور:

بسیج دانش آموزی تربت حیدریه
انقلاب فضای مجازی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیثباید از فضای سایبری در راستای اهداف و پیشرفت كشور استفاده كرد

تهران - اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضورسران سه قوه و به ریاست رییس جمهور تشكیل جلسه داد.

1390/12/29 - 12:08

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ این جلسه كه عصر روز شنبه با حضور اعضای حقوقی و حقیقی این شورا در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، دكتر محمود احمدی نژاد رییس شورای عالی فضای مجازی به اهمیت و جایگاه این شورا در كشور اشاره كرد و گفت: همانطور كه رهبرمعظم انقلاب فرمودند در شرایط فعلی كشور و جهان، فضای مجازی از جایگاه ویژه برخوردار است، به طوری كه امروزه ابعاد گستره آن در زندگی فردی و اجتماعی انسانها نقش بسزایی را ایفا می كند.

رییس جمهور با اشاره به ابعاد مختلف مدیریت فضای مجازی در كشور ، اظهار داشت: در شرایط كنونی مركز ملی فضای مجازی می تواند به عنوان نقطه ای متمركز در سیا ست گذاری ها و تصمیم گیری ها كلان كشور در عرصه سخت افزاری ، نرم افزاری و صیانت از آسیب های این فضا تاثیر گذار باشد.

دكتر احمدی نژاد در ادامه فضای مجازی را فضای نامحدود توصیف كرد و گفت: از آنجایی كه فضای مجازی ، فضای نامحدود است و در آن مرزها برداشته شده، باید تلاش شود تا با برنامه ریزی دقیق از فضای سایبری در راستای اهداف و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده كرد.

در این جلسه همچنین اعضای این شورا به بیان دیدگاه ونقطه نظرات خود درخصوص نحویه شكل گیری مركز ملی فضای مجازی، مبانی ، فرصت ها وبهره گیری ازفرصت های ملی، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ 1390.12.17 طی حكمی ضمن تاكید بر تشكیل شورای عالی فضای مجازی كشور، اعضای حقیقی و حقوقی آن را منصوب كردند كه ریاست این شورا برعهده رییس جمهور می باشد.نوشته شده در دوشنبه 29 اسفند 1390 توسط هادی صاحب نام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin