تبلیغات
بسیج دانش آموزی تربت حیدریه - جنگ ایران؛ فاجعه‌بار برای اقتصاد جهان

بسیج دانش آموزی تربت حیدریه
انقلاب فضای مجازی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

نماینده چین در اتحادیه اروپا؛

نماینده چین در اتحادیه اروپا می‌گوید، هرگونه تقابل نظامی با ایران به دلیل برنامه انرژی هسته‌ای این کشور، یک فاجعه برای 'اقتصاد جهانی' خواهد بود.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، روزنامه وال استریت ژورنال روز شنبه (10 مارس / 20 اسفند) نوشت: «وو هیلونگ روز جمعه (19 اسفند، 9 مارس) در یک کنفرانس خبری گفت: "هیچ پیشنهاد بدتری برای حل مسئله ایران از پیشنهاد حل آن از طریق زور وجود ندارد."»

وی با اشاره به عواقب مالی هرگونه حمله به جمهوری اسلامی، گفت: "نمی‌دانم چه فاجعه‌ای در قیمت‌های نفت به بار خواهد آمد."

وو که سابقاً نماینده چین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود، در مورد تعیین هرگونه ضرب‌الاجل برای رسیدن به یک دستاورد در مذاکرات چند جانبه آتی بین ایران و شش قدرت بزرگ جهانی هشدار داد.

وی گفت: "من فکر می‌کنم شکیبایی یکی از مهم‌ترین مسائل است."

گروه 1+5 (شامل کشورهای روسیه، چین، فرانسه، انگلیس، آمریکا و آلمان) روز پنج شنبه از آمادگی خود برای از سرگیری مذاکرات چند جانبه با ایران خبر داد.

ایران و گروه 1+5 دو دور مذاکرات چند جانبه را یک بار در ژنو در سال 2010 و یک بار هم در استانبول در 2011 برگزار کردند.

آمریکا، رژیم اسرائیل و بعضی از متحدان آن‌ها ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته‌ای این کشور متهم می‌کنند.

ایران ضمن رد اتهامات، می‌گوید، به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق دستیابی به فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای را دارد.

نوشته شده در سه شنبه 23 اسفند 1390 توسط هادی صاحب نام
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin